6 rzeczy, które robisz, a których prędzej czy później bardzo pożałujesz

Każdy z nas ma do dyspozycji 365 dni w roku, więc jak to jest, że jeden jest w stanie ogarnąć wszystko, gdy drugiemu wiecznie brakuje dnia?

Zastanawiamy się nie raz, jak to jest, że nasz równolatek jest dużo lepiej ogarnięty niż my. Ma pracę, niejednokrotnie studiuje w tym samym czasie. Albo w szkole – zawsze jest wie, co się gdzie dzieje i nie dość, że ma mnóstwo zajęć, to znajdzie czas na wypad ze znajomymi. Zastanawiamy się, czy ta osoba nie ma jakichś super mocy…

Każdy z nas ma poczucie, że coś mu często umyka, że dzień mija i nie przynosi nic nowego, mimo że staramy się i poświęcamy temu wiele czasu. Najpierw zawsze należy podejść do działania realistycznie i pomyśleć, co ono ma nam dać. Dlatego warto poznać 6 najczęściej żałowanych rzeczy, które każdy z nas ma na sumieniu.

1. Ciężko pracujesz, by… ominąć problem

Zamiast przekroczyć jakąś linię, to chodzisz i lawirujesz po niej. Duże problemy mają to do siebie, że nie znikają, a jedynie mogą się na chwilę przyczaić, by nabrać sił i rozpędu. Nawet jeśli ciężko pracujesz i robisz wszystko, żeby je ominąć, to nic nie da. Nieważne jak mocno się starasz, jeśli jest jakiś problem, trzeba go rozwiązać. Zerwać plaster i wziąć na siebie odpowiedzialność za to.

2. Mówisz o emocjach, ale nie rozwiązaniach

Wyrażanie emocji jest ważne i naturalne, ale warto też pomyśleć nad tym, co doprowadziło do tego, że tak czujesz. Co musisz zrobić, by już więcej tak się nie czuć. Kiedy jesteś w złym związku i po raz kolejny cierpisz, zamiast myśleć nad tym, jak wielki ból odczuwasz, pomyśl nad sensownością związku nad tym, dlaczego cierpisz i co zrobić, by już się to nie powtórzyło.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifehack.org

Reply