Czym te piłki różnią się od siebie? Tylko geniusze znają odpowiedź na to pytanie!

Internauci uwielbiają rozwiązywać wszelkie quizy i zagadki na spostrzegawczość.

Nie chodzi tu tylko o zabicie czasu, lecz o sprawdzenie bystrości i inteligencji. Niektóre z nich są dziecinnie proste, inne nieco trudniejsze, jeszcze inne zaś prawie nie do rozwiązania. Rozwiązanie jednak zawsze jakieś jest. Trzeba tylko trochę pogłówkować i jeśli zajdzie taka potrzeba podpytać kogoś mądrzejszego.

Jesteśmy z siebie dumni, kiedy uda się nam rozwikłać mega trudną zagadkę. Chętnie mówimy o tym znajomym i poddajemy ich tej samej próbie, aby sprawdzić, czy są równie mądrzy co my. Jeżeli nie są w stanie sobie z nią poradzić, w głębi serca się cieszymy i tym samym się dowartościowujemy. Gorzej, gdy poradzą sobie z nią o wiele szybciej niż my i zawstydzą nas swoją bystrością umysłu.

Ta zagadka należy do bardzo bardzo trudnych. Zaledwie 4% osób poprawnie ją rozwiązuje i potrafi uzasadnić swój wybór. Chodzi o to, aby wskazać, czym te dwie piłki różnią się od siebie. Może tu chodzić o kolor, wielkości, ułożenie itp. Prawie wszyscy odpowiadają, że nie różnią się niczym i zagadka nie ma rozwiązania, jednak nic podobnego! Da się ją rozwikłać, trzeba tylko dobrze przyjrzeć się obrazkowi i wnikliwie porównać obie piłeczki.

Odpowiedź nie jest na wyciągniecie ręki, więc dokładnie się skup i zacznij analizować. Jeśli jesteś dobry z geometrii, pewnie już dawno znalazłeś rozwiązanie. Różnica polega na odmiennym nachyleniu piłek. Piłka oznaczona literą A jest nachylona pod kątem 77° a piłka z literą B pod kątem 70°. Jeśli udało ci się na to wpaść, gratulujemy, należysz do grona geniuszy!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply