Domowe i sprawdzone sposoby na czystą toaletę. Dzięki nim nie musicie już wydawać kroci na środki czyszczące!

Większość osób nie lubi sprzątania, zwłaszcza takich miejsc jak łazienka. Najczęściej narzekamy na mycie muszli klozetowej, ponieważ wydaje nam się szczególnie niehigieniczna. Jest to jednak koniecznie, więc warto znać kilka sztuczek na utrzymanie jej w nieskazitelnej czystości. 

Najczęściej na muszlach WC zalegają resztki wydzielin i osadza się kamień, który jest trudny do usunięcia. Aby pozbyć się zabrudzeń zazwyczaj stosujemy kupne środki chemiczne i detergenty, które są żrące i nieprzyjazne dla naszego zdrowia i środowiska naturalnego. Na szczęście można je zastąpić innymi, nie mniej skutecznymi środkami, które większość z nas ma w domu.


wc-pas


1. Proszek do pieczenia/soda oczyszczona

Użycie tych kuchennych specyfików pomoże doczyścić toaletę z plam z moczu, wystarczy posypać muszle i kiedy efekt będzie zadowalający, po prostu spłukać wodą. Można też przygotować mieszankę (pół szklanki sody, 2 szklanki octu, 3-4 litry ciepłej wody), która wlana do muszli, pomoże usunąć osady znajdujące się pod lustrem wody.

Bildschirmfoto-2016-04-07-um-08.57.13-1-622x352


2.  Tabletki do protez zębowych

Tabletki do protez zawierają wiele czynnych substancji, które rozpuszczają brud i wybielają powierzchnie. Wystarczy wrzucić dwie pastylki i zostawić je na minimum godzinę (najlepiej na całą noc), a toaleta zalśni nowym blaskiem.

aid85339-728px-Make-a-Great-Cleaner-Using-Dental-Tabs-Step-5-622x414


3. Ocet

Ocet jest bardzo przydatny przy sprzątaniu domu. Nie tylko doskonale usuwa brud i neutralizuje brzydkie zapachy, ale jest też bezpieczny dla zdrowia. Wystarczy wlać do muszli butelkę octu na noc, a czysta toaleta gwarantowana.

toiletpot-ontkalken-622x323


4. Coca-Cola

O czyszczących właściwościach Coca-Coli chyba wiedzą wszyscy. Wlanie jej do toalety na godzinę lub dłużej, pomoże usunąć uporczywy kamień. Warto też wlać ją pod ranty muszli, gdzie zwykle zbiera i zasycha brud i pozostawić na całą noc.

maxresdefault-1-622x433

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : likemag.com

Reply