Przez te błędy twój sprzęt służy ci znacznie krócej niż mógłby! Sprawdź czego unikać

Nie warto oszczędzać i kupować tanie zamienniki, które są gorzej wykonane i w rezultacie krócej służą. Nie warto wierzyć w super szybkie ładowarki, które naładują telefon w godzinę, to tylko chwyt reklamowy. Warto też zwrócić uwagę na etui, w jakich trzymasz telefon. Grube gumowe osłonki mogą przegrzewać telefon, lepiej z nich zrezygnować, a przynajmniej ściągać je do ładowania. W laptopach warto co trzy miesiące całkowicie rozładować, a potem naładować baterię do 100%, aby pozbyć się skrajności wywoływanych podpinaniem ładowarki, rozładowywaniem itp.

Kontrola temperatury

Dotyczy to zwłaszcza laptopów, które są najbardziej podatne na przegrzanie. Warto zainwestować w podkładkę, tak by nie kłaść sprzętu na poduszkach, pościeli czy miękkim łóżku, bo to blokuje możliwości chłodzenia się sprzętu. Warto pilnować, by wyloty wentylatorów nie były zatkane. Nie należy też kłaść laptopa zwłaszcza z baterią w pobliżu źródeł ciepła.

Należy też pamiętać, że gdy przychodzimy ze sprzętem do pomieszczenia, gdzie jest cieplej, np. w zimie, trzeba poczekać około godziny, by sprzęt można było bezpiecznie włączyć. Podobnie dbaj o swój smartfon i nie używaj go na mrozie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : bestgopower, batteryuniversity

Reply