O wartości człowieka nie świadczy jego kolor skóry, religia czy zamożność, ale zachowanie. Oto eksperyment uliczny, który ujawnia prawdziwą naturę przechodniów

Każdy rodzi się z równą szansą na bycie uczciwym i porządnym człowiekiem.

Chyba wszyscy chcą żyć w bezpiecznym świecie, w którym można liczyć na sprawiedliwość. To, czy tak będzie jest zależne od nas samych i od tego, jak w życiu postępujemy. Jeśli wymagamy uczciwości i empatii od innych, to sami powinniśmy ją okazywać.

Ludzie o mocnym i zdrowym kręgosłupie moralnym nigdy nie rezygnują z wyznawanych zasad i wartości. Okazja nie czyni z nich złodzieja, bo okoliczności nie mają dla nich znaczenia, bo uważają, że złe postępowanie nie powinno mieć żadnego usprawiedliwienia.

Poziom ludzkiej uczciwości i empatii postanowił sprawdzić Jason Lim. Ten młody aktor, reżyser i producent filmowy, specjalizuje się w realizowaniu filmów krótkometrażowych, które przedstawiają ludzi takimi, jakimi są i zmuszają do refleksji nad najważniejszymi problemami współczesnego świata.

Więcej o eksperymencie i jego wynikach dowiecie się już z kolejnych stron. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : youtube.com, jasonlimproductions.com

Reply