Oto widok, jaki przed hotelowym oknem miał pewien turysta odwiedzający Filipiny. Jeśli nic się nie zmieni, ten egzotyczny kraj zniknie pod górą śmieci! 

Filipiny słyną w świecie z pięknych plaż i dużej gościnności.

Azja już od wielu lat przyciąga turystów z Europy i Ameryki, którzy pragną poznawać obce kultury i odpoczywać wśród egzotycznej przyrody. W ostatnich latach coraz więcej wczasowiczów i podróżników na cel swojej azjatyckiej wyprawy wybiera Filipiny, wyspiarskie państwo leżące na Oceanie Spokojnym.

 

Filipiny do dość zaludniony kraj, gdyż zamieszkuje go ponad 100 milionów ludzi, co daje mu 12 miejsce w rankingu państw o największej liczbie obywateli. Niestety jest to też kraj dość biedy, który dynamicznie rozwija się dopiero od około dwóch dekad, co zawdzięcza m. in. obecności coraz większej liczby turystów.

Co zachęca ludzi do odwiedzenia Filipin? Nie tylko egzotyczna kultura kraju, otwartość jego mieszkańców i znakomita kuchnia, ale przede wszystkim piękne plaże, które sprawiają, że człowiek czuje się jak w raju. Dodatkowo wakacyjny pobyt na Filipinach jest o wiele tańszy, niż w innych częściach Azji.

 

Niestety niedługo Filipiny mogą zacząć być omijane przez turystów, ponieważ zmagają się z poważnym problemem – śmieciami. Kraj wręcz zaczyna tonąć w odpadkach, co oczywiście nie umyka uwadze przyjeżdżających tam ludzi. O ile jeszcze małe wioski w okolicach plaż są czyste, to inne miejscowości, w tym stolica, najczęściej toną w śmieciach!

Problem jest bardzo poważny, bo skutki tak dużego zanieczyszczenia Filipin odczuje cały region. Niestety do tej pory bardzo mało mówiło się o filipińskich śmieciach, lecz teraz sytuacja może się zmienić, po tym, jak pewien turysta oblikował zdjęcie widoku ze swojego hotelowego okna w Manili.

Więcej szczegółów już na drugiej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : viral4real.com

Reply