Przerażający film, który ma zachęcić do zalegalizowania eutanazji. Wystarczy 6 minut, abyś podszedł do tematu zupełnie inaczej!

Temat aktywnej eutanazji budzi regularnie wiele gorących dyskusji w wielu państwach na świecie.

Jej przeciwnicy przekonują, że jest ona wymuszana na starszych osobach, którzy są kłopotem dla rodzin i służby zdrowia. W Belgii w 2013 roku wykonano aż 1,8 tysiąca zabiegów odbierających życie. Średni wiek osób poddających się eutanazji wynosił 70 lat. Z sondaży wynika, że większość Czechów, Hiszpanów i Szkotów popiera legalizację eutanazji, jednak ciągle jest ona w tych krajach zakazana.

Krajami Unii Europejskiej, które dopuszczają czynną eutanazję są Belgia, Holandia oraz Luksemburg. W innych państwach prawo w określony sposób reguluje wszelkie działania prowadzące do śmierci ciężko chorego tj. pomoc w samobójstwie, zaprzestanie leczenia czy śmieć wspomaganą. Na przykład w Szwajcarii pacjent może otrzymać lek nasenny w śmiertelnej dawce, ale musi przyjąć go samodzielnie. W Albanii oraz Japonii eutanazja jest legalna pod warunkiem, że pacjent zapadł na nieuleczalną chorobę i bardzo cierpi, a wszelkie możliwości leczenia zostały już wykorzystane.

Zabiegi odbierające życie stanowczo odrzuca religia chrześcijańska, traktując je jako moralnie niedopuszczalne. Chrześcijanie wyznają świętą zasadę podtrzymywania życia za wszelką cenę, nawet gdyby miało się to wiązać z ogromnym cierpieniem. Niekiedy cierpienie jest tak wielkie, że zarówno chory, jak i jego rodzina chcą je skrócić. Bóle trwają miesiącami, a żadne leki nie przynoszą ukojenia. Nie ma też żadnych szans na wyleczenie pacjenta. Czy w takiej sytuacji jest sens dalszego podtrzymywania życia?

Przejdź na kolejną stronę, aby zobaczyć jedno z najbardziej poruszających nagrań zamieszczonych w internecie. Uwaga, nie dla wrażliwych!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : njuskam.net

Reply