Wiosną grypa jest równie groźna jak jesienią. Co zrobić by nas nie dopadła i jak ją leczyć? – radzi Jewgienij Komarowsky

Większości z nas wydaje się, że wszelkie wirusy odchodzą wraz z nadejściem wiosny.

Słoneczne promienie budzą nas do życia. W kąt odrzucamy ciepłe czapki i zimowe płaszcze. Niestety wraz z mrozami nie żegnamy wszelkich chorób, które czyhały na nas zimą. Wręcz przeciwnie, wraz z cieplejszą porą roku nadchodzi ponowna fala grypy. Zachorowań jest prawie tyle samo, co w listopadzie, a kolejki do lekarza systematycznie rosną.

Kapryśne warunki atmosferyczne, wyższa temperatura, wilgotność i ciśnienie sprzyjają namnażaniu się wirusów. Nasze organizmy osłabione po zimie, nie bronią się przed nimi dość skutecznie i w efekcie lądujemy w łóżku z gorączką, katarem, cali obolali.

Co zrobić, aby uchronić się przed grypą i jak sobie pomóc, gdy nie zdążymy z profilaktyką na czas? Kilka cennych rad ma dla nas dr Jewgienij Komarowsky, jeden z najsłynniejszych rosyjskich pediatrów, przez którego gabinet przewinęły się tysiące zakatarzonych pacjentów. Jego metody są banalnie proste, ale bardzo skuteczne. Zapoznajcie się z nimi już teraz.

Jak się ustrzec przed grypą? – radzi doktor Komarovsky

Zapobieganie grypie

Jak przekonuje Jewgienij Komarovsky zbawienne działanie czosnku, cebuli, czy alkoholu (amol, czy spirytus w herbacie) możemy włożyć między bajki. Źródłem choroby są jej nosiciele – ludzie i to ich powinniśmy się strzec. Jeśli mamy taką możliwość powinniśmy zawczasu zaszczepić siebie i całą rodzinę. Gdy grypa rozszalała się już na dobre jest na to za późno, skupmy się więc na unikaniu dużych skupisk ludzi: róbmy zakupy w małych sklepikach zamiast galerii handlowych i hipermarketów itp.

Przejdź na następną stronę po kolejne wskazówki.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : bashny.net, amazingajmer.com

Reply