Jeśli twoje dziecko będzie chciało chodzić w takich butach, natychmiast przemów mu do rozsądku! Nie popełnij podobnego błędu jak ci rodzice!

Choć nie należą do najpiękniejszych butów na świecie, są bardzo popularne w wielu krajach. Matki kupują je swoim dzieciom i również same często w nich chodzą. Klapki oraz sandałki typu crocs wydają się bardzo wygodne i praktyczne. Do ich zakupu dodatkowo skłania niska cena i fakt, że można je łatwo wyczyścić.

Są produkowane w Chinach z wątpliwych materiałów. Wykazano, że żywice i elastomery, z których są wytwarzane, mogą być bardzo toksyczne! Aby nadać im ładny kolor, stosuje się barwniki o wysokim stężeniu ołowiu.

buty


To jednak nie wszystko! Buciki mogą negatywnie wpływać na stopy. Pięta nie jest w nich stabilna i bardzo łatwo o uraz. Poza tym w nienaturalny sposób podtrzymuje się przód klapka palcami, co niesie ze sobą inne poważne konsekwencje.

1


Dworce i centra handlowe na całym świecie zaczęły odnotowywać wzmożone skargi rodziców na to, że stopy ich dzieci utknęły w ruchomych schodach. Przyczyną były oczywiście plastikowe buty, które zostały wciągnięte przez ruchomy mechanizm.

Więcej informacji na temat tego obuwia znajdziesz na drugiej stronie!  

5

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : mundotkm.com

Reply