Dyrektorka nakazała usunąć zdjęcia uczennicy ze szkolnego albumu, ponieważ była w ciąży. Poprawność polityczna czy dyskryminacja?


Anderson Bonilla tak tłumaczyła swoją decyzję o wyborze ciążowych zdjęć koleżanki do rocznika:

Nie mówię, że ta młoda dziewczyna powinna być chwalona za zajście w ciążę w tak młodym wieku, ale uważam, że jej historia może być przestrogą dla innych dziewcząt, by ostrożniej podejmowały kontakty intymne. Historia Hannah pokazuje, że urodzenie dziecka w liceum jest trudne, ale nie niemożliwe.

Macierzyństwo nigdy nie powinno być powodem do wstydu, nawet jeśli jest się nastolatką

hannah-talbert-5


Zwolennicy publikacji ciężarnych zdjęć Hannah uważają, że należy pokazywać różnorodność amerykańskich liceów i nie unikać odniesień do rzeczywistych problemów i sytuacji, w jakich znajdują się uczniowie, a zajście w ciąże to właśnie jedna z takich trudnych sytuacji. Ukrywanie nastoletnich mam tylko sprawi, że poczują się stygmatyzowane i zniechęci je do dalszego rozwoju.

Mama Hannah bardzo ją wspiera i nie spisuje przyszłości córki na straty

hannah-talbert-2


Warto też zaznaczyć, jaką postawę w tej całej skomplikowanej sytuacji przyjęła Hannah. Dziewczyna po urodzeniu synka nie przerwała nauki i dzięki wsparciu rodziców dalej się kształci. Chodzi na kursy przygotowujące do studiów medycznych, gdyż marzy o zostaniu chirurgiem dziecięcym. Zarówno nastolatka, jak i jej rodzice podkreślają, że ciąża to nie koniec świata, bo można z powodzeniem zmierzyć się z wyzwaniami, jakie ze sobą niesie macierzyństwo w wieku kilkunastu lat.

Synek Hannah z pewnością kiedyś będzie dumny z mamy, że tak dobrze poradziła sobie z wyzwaniami macierzyństwa

hannah-talbert-3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : littlethings.com

Reply