Jeśli chcesz stworzyć wspaniały związek, musisz najpierw zrozumieć jedną najważniejszą rzecz

Nie da się stworzyć dobrego związku z kimś, jeśli nie akceptuje i nie kocha się siebie.

Brak miłości do siebie może sprawić, że staniesz się osobą uzależnioną emocjonalnie od partnera. Może sprawić, że będziesz czuć się szalenie zazdrosną osobą. A to z kolei może powodować problemy w twoim związku, a nawet sprawić, że partner będzie czuł się osaczony i związek szybko się skończy. A to z kolei prowadzi do nerwów, poczucia samotności i depresji.

 

Związki, w których nie ma miłości do samych siebie, są pełne pustki i osamotnienia, nawet jeśli partner jest cały czas u boku. Bo jedynie skoncentrowanie się na sobie, docenienie siebie sprawi, że będzie się w stanie pokochać innych. Kiedy ludzie kochają siebie, potrafią przyciągać dobre dusze, rozsiewają pozytywne myślenie i emanować dobrem. Jeśli człowiek sam siebie nie kocha, jedyne co rozsiewa to nieszczęście, poczucie zdrady i smutek.

 

To może wydawać się bardzo trudne, samoakceptacja i zakochanie w sobie, jednak warto próbować. Jeśli pokochasz siebie, wniesiesz więcej szczęścia i radości do swojego związku, a to przełoży się na relacje z drugą osobą. I można to odnieść nie tylko do partnera, ale do wszystkich relacji, które masz z innymi ludźmi. A oto kilka rad, jak pokochać siebie:

 

Traktuj siebie z miłością

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest traktowanie siebie z miłością. Kiedy nie masz świetnego i udanego związku ze sobą, nie stworzysz go z nikim innym. Jeśli ignorujesz swoje potrzeby, przestań już dziś. Wsłuchaj się w siebie w swoje potrzeby i chęci, staraj się je zrozumieć. Kiedy czegoś bardzo nie chcesz, postaraj się to zmienić. Jeśli czujesz, że wyniszcza cię praca, pomyśl jak możesz to zmienić. Nie gotuj sobie piekła, ukochanej osobie byś tego nie zrobił.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifehack.org

Reply