Jak stracić przyjaciół w miesiąc? Ta para nie wiedziała, że to takie łatwe

Większość przyjaźni zwykle działa w jedną stronę.

Kiedy ktoś nas potrzebuje, jesteśmy na posterunku. Gdy jednak sytuacja się odwraca i to my potrzebujemy czyjejś pomocy, już tak różowo nie jest. Jedynie na najlepszych przyjaciół możemy liczyć w krytycznych momentach, ale i tych wyjątkowo łatwo jest stracić. Wystarczy miesiąc, by zerwali z nami kontakt, trzeba tylko dokonać jednej ważnej zmiany w życiu.


Rosyjska para nie myślała, że tak szybko straci znajomych. Małżeństwo oczekiwało dziecka. Mieszkali w Nowosybirsku na Syberii. Uznali jednak, że surowy klimat i ciasne wnętrze, które zajmowali, nie posłuży maluszkowi. Postanowili więc przeprowadzić się nad morze. Zajęli dwupokojowe mieszkanie, które kupili na rynku wtórnym.

Było tanie, bo wymagało remontu. Jak oceniła para, doprowadzenie go do perfekcji i urządzenie według własnego planu zajmie minimum pół roku. W końcu zrealizowali jednak swój plan i byli szczęśliwi. Do czasu…

Gdy już się przeprowadzili zaczęli zauważać pewne niedoróbki jak odrapane w niektórych miejscach ściany. Musieli też zainwestować w łóżko. Nie to jednak okazało się największym problemem, ale przyjaciele, których zaczęli na potęgę tracić. 

Czytaj dalej na następnej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply