Ten proceder pokazuje, jaki sklepy naprawdę mają stosunek do klientów: zakładają, że wszyscy to potencjalni złodzieje! Kasjerom współczujemy takiej pracy

Hipermarkety oferują towary z różnych działów: od produktów spożywczych, przez chemię gospodarczą, artykuły sezonowe, papiernicze, motoryzacyjne, ubrania, meble, aż po sprzęt AGD i RTV. Towary te są w różnorodny sposób opakowane, a sporą część z nich czeka otwarcie przy kasie.

Standardy procedur nakazują kasjerom otwieranie całej gamy produktów. Przede wszystkim są to sprzęty AGD i RTV, ale też akcesoria kuchenne, zabawki, jajka i wszystkie inne produkty pakowane w pudełka. Sklepy tłumaczą, że muszą to robić, by sprawdzić czy towar jest kompletny, żeby przypadkiem klient nie wyszedł np. z maszynką do włosów bez ładowarki.

Dodatkowo kasjerki informują, że sprawdzają w ten sposób, czy towar nie jest uszkodzony, co ma zapobiec ewentualnym reklamacjom. Niestety to tylko pozory, bo odgórna polityka sklepów zakłada, że klient w pudełku wynosi coś jeszcze.

m jest niestety to, że złodzieje wykorzystują pudełkową metodę, by wynosić towary ze sklepów, ale generalizowanie takiego zachowania jest krzywdzące wobec całej rzeszy uczciwych klientów. Zakładanie, że ktoś kradnie lub podmienia towar, by kupić droższy sprzęt taniej, tylko odstrasza ludzi, którzy często rezygnują z zakupów.

Proceder otwierania towarów przy kasie, nie tylko uwłacza uczciwym klientom, ale także komplikuje ich plany: nieraz bowiem kupowana rzecz przeznaczona jest na prezent, a otwieranie opakowania sprawia, że coś wygląda na już używane. Wiele osób rezygnuje przez to z zakupu danego towaru.

Niestety klient nie wiele może zrobić w sprawie tego procederu, jedynie napisać do kierownictwa sklepu zażalenie. Nie warto zaś wyżywać się kasjerach. Nie mają oni bowiem nic wspólnego z kierunkiem polityki sklepu czy sieci handlowej i tylko wykonują polecenia przełożonych, zaś prywatnie zdanie mają takie same jak inni klienci: traktowanie ludzi z góry jak złodziei to fatalne podejście nie tylko do klienta, ale w ogóle do człowieka.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : likemag.com

Reply