Wzmacnia włosy i paznokcie, a także poprawia wygląd skóry! Zapoznaj się z innymi korzyściami dla zdrowia i urody, jakie niesie ze sobą spożywanie tej substancji

Po 25. roku życia produkcja kolagenu w organizmie spada. Wówczas wielkie korzyści może dać jedzenie żelatyny. Kolagen jest ważnym białkiem, substancją, która jest niezbędna dla organizmu, ponieważ odpowiada za sprężystość i elastyczność narządów. Ważnym objawem degradacji kolagenu jest też starzenie się skóry i pojawiające się na niej zmarszczki.

Białko to wspiera także całe ciało, szczególnie na poziomie tkanek. Dobre jest też dla procesów regeneracyjnych każdej części ciała. Przyspiesza gojenie się ran, gdyż kolagen odpowiedzialny jest za produkcję nowych komórek. Ale kolagen ważny jest nie tylko dla skóry, ale też dla komórek w organizmie. Nie może go więc zabraknąć.

korzysci-zpozywania-zelatyny


Z tych powodów kolagen stale powinien być dostarczany do organizmu, ale gdzie go znaleźć? Białko to znajduje się w żywności, głównie w produktach z witaminą C. Żelatyna jest głównym składnikiem kolagenu. Ponadto zawiera wiele składników odżywczych i pomaga regenerować się ciału na różne sposoby. Najlepsza jest żelatyna organiczna, bez cukru i substancji słodzących.

gelatine.org


Dlatego tak ważne jest, by stosować żelatynę codziennie, ale tylko tę bez cukru. Zawiera ona duże ilości wody i soli mineralnych, które dają organizmowi duże ilości aminokwasów. W niektórych szpitalach żelatyna jest nawet częścią diety pacjentów. To także sposób stosowany przez sportowców do procesów regeneracyjnych organizmu albo poszczególnych jego części.

Jakie są inne korzyści ze spożywania żelatyny? O tym na następnej stronie! 

zelatyna

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : familiasalud.com

Reply