Obalamy 8 mitów dotyczących przestrzeni kosmicznej i Ziemi. Sprawdź, które powszechnie znane informacje dotyczące kosmosu to totalne bzdury


5. Słoneczny kolor

Jeśli zapytamy kogokolwiek, jakiego koloru jest Słońce, to pewnie bez wahania powie, że gwiazda ta jest żółta, ale to często popełniany błąd. Słońce w rzeczywistości jest białe, ale jego promienie pokonują tak długą drogę, że część fal ulega rozproszeniu i mamy wrażenie, iż słońce świeci na żółto, czerwono lub pomarańczowo.

6. Niepodobny bliźniak

Venus jest często nazywana planetą bliźniaczą Ziemi. Rzeczywiście, wielkość naszego globu i Wenus  jest podobna, tak samo jak waga tych obiektów. Tu jednak podobieństwa się kończą, bo powierzchnie planet skrajnie się różnią: na Wenus jest bardzo gorąco, a w atmosferze tej planety jest 97% dwutlenku węgla.

Dodatkowo ciśnienie panujące na Wenus jest 92 razy wyższe od ziemskiego, dlatego planeta ta nie może być nazywana bliźniaczką Ziemi. Nie ma tam absolutnie warunków do życia dla ludzi, a wizje zasiedlenia drugiej planety od Słońca to mrzonki.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wittyfeed.com, ofigenno.com

Reply