Spaghettio to słodki kociak, który w wypadku stracił oko, ale nie ciekawość świata

Koty to ciekawskie zwierzęta, które lubią się wspinać, wciskać w zakamarki, wszystko trącać łapą i zaglądać tam, gdzie nie powinny. Ich ciała są przystosowane do różnych akrobacji, ale czasem koci instynkt zawodzi, a pupil nie ląduje na czterech łapach. 

Meghan to miłośniczka kotów, która jakiś czas temu pod swój dach przyjęła pewnego kocurka i nadała mu imię Spaghettio. Nowy podopieczny okazał się być bardzo pogodnym, towarzyskim i przyjaznym kotem, ale przede wszystkim charakteryzowała go ogromna ciekawość świata, która niestety doprowadziła do tragedii.


Pirate-Cat--p


Meghan nie mogła oprzeć się słodyczy małego kociaka i musiała się nim zaopiekować. Kot okazał się bardzo rezolutnym zwierzakiem i trudno go było upilnować.

Kocięta rozczulają chyba wszystkich

Pirate Cat (9)


Młode koty nie zawsze potrafią ocenić odległość czy zagrożenie, jakie na nie czyha, dlatego są bardziej narażone na urazy. Niestety niedoświadczony w wspinaczce Spaghettio też podjął złą decyzję, gdy pewnego dnia chciał się wdrapać na krzesło, ale zamiast tego pociągnął mebel na siebie.

Mały kot wcale nie równa się małym kłopotom, wręcz przeciwnie

O tym jak zmieniło się życie kota po wypadku, dowiecie się z kolejnych stron. 

Pirate Cat (8)

]

Ciężkie krzesło niestety przygniotło futrzaka i spowodowało poważne obrażenia. Początkowo Spaghettio był sparaliżowany i wymagał  całodobowej opieki, którą właścicielka mu oczywiście zapewniła.

Ciekawość i nieostrożność kota skończyła się groźnym wypadkiem

Pirate Cat (10)


Choć weterynarze starali się pomóc uroczemu futrzakowi to w wyniku wypadku kot stracił lewe oko. Jego uszkodzenia były nieodwracalne, więc trzeba było usunąć gałkę oczną i pozostawić puste miejsce. Meghan bardzo obawiała się, jak teraz jej pupil sobie poradzi.

Brak oka to duża niedogodność dla każdego żywego stworzenia

Pirate Cat (1)


Kotek nie mógł nawet sam jeść i trzeba go było karmić półpłynnym pożywieniem. Wypadek nie złamał jednak charakteru Spaghettio, który dzielnie walczył o przeżycie każdego kolejnego dnia. Po tygodniu leczenia udało mu się odzyskać część sił i podnieść z legowiska.

Początki rekonwalescencji Spaghettio były trudne

Pirate Cat (3)


Dopiero o kilku tygodniach Spaghettio odzyskał siły i zaczął chodzić, ale wypadek pozostawił jednak trwały ślad w postaci usuniętego oka, ale jego brak zdaje się nie przeszkadzać ciekawskiemu kotu, który nadal ochoczo dokazuje w domu.

Kot stracił oko, ale charakterek pozostał

Pirate Cat (6)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredpanda.com

Reply