Która kobieta cierpi na depresję? Zdradza ją jeden szczegół

Mówi się, że posiadanie dziecka to ogromne szczęście dla całej rodziny, jednak nie zawsze tak jest.

Niekiedy maluch staje się problemem, z którym ciężko sobie poradzić. Kobiety rzadko się do tego przyznają, ponieważ wymaga się do nich, żeby były perfekcyjnymi żonami i matkami, tymczasem one nie radzą sobie z obowiązkami i presją społeczeństwa. Cierpią więc wewnętrznie i nie mówią najbliższym o swoim bólu. Statystyki przerażają! Szacuje się, że aż co trzecia kobieta, która urodziła, ma depresję poporodową!

Jedne matki się do niej nie przyznają, drugie jej po prostu nie zauważają. Sądzą, że pogorszenia nastroju, obniżona samoocena, niechęć do życia czy stany lękowe są chwilowe i miną z dnia na dzień. W skrajnych przypadkach poprzez nieleczoną depresję dochodzi do prawdziwych tragedii — matki wyrządzają krzywdę sobie lub dziecku. Ważne, żeby nie bagatelizować tej ciężkiej choroby i reagować na pierwsze jej objawy.

Dziś prezentujemy wam zagadkę, która może pomóc zidentyfikować kobietę cierpiącą na depresję poporodową. Pewne zewnętrzne sygnały zdradzają, która świeżo upieczona matka MOŻE się z nią zmagać. Przyjrzyj się dokładnie ilustrację i wybierz swój typ. Wskazanie poprawnej odpowiedzi zapewne nie będzie łatwe, bo obie panie wyglądają na wyczerpane i smutne. Rozwiązanie zagadki znajdziecie na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply