Legendy związane z tymi tajemniczymi otworami w ziemi mrożą krew w żyłach

Jeśli kiedykolwiek udasz się na spacer i natkniesz się na głęboka ciemna dziurę w ziemi, prawdopodobnie będziesz chciał zajrzeć do środka.

Ale zachowaj w tym wszystkim trochę zdrowego rozsądku, ponieważ prawdopodobnie te małe jaskinie i szczeliny to nic nadzwyczajnego, po prostu zwykłe formacje skalne, które tworzą kieszenie w ziemi. Niektóre zbierają wodę, a inne nie, nic wielkiego.  Ale przedstawione przez nas otwory w ziemi mają swoją mroczną historię i dobrze byłoby gdybyście ich unikali.Diabelska dziura lżąca w w wapiennej Dolinie Śmierci w stanie Kalifornia to wąska rozpadlina. Można by pomyśleć, że Diabelska dziura ma taka nazwę ku przestrodze dla ludzi, ponieważ jest głęboka. Otwór wypełniony jest wodą i posiada 1000 stóp głębokości i jest częścią większego systemu rzek podziemnych. Istnieje kilka legend które głoszą, że ludzie tutaj znikają np. W 1965 klika dzieci wpadło do tej dziury i już nigdy z niej nie wyszło. Ich ciał nigdy nie odnaleziono.

1Diabelska Dziura w stanie Teksas, to 400 metrowa dziura, w podłożu wapiennym. Wewnątrz znajduje się dużo roślinności, jest też domem dla 3 milionów nietoperzy, które nagminnie mnożą się w niej w nocą. To zapewne ma wpływ na złowrogą nazwę otworu.

2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply