Szukacie ekstremalnych wrażeń? Polecamy wizytę w pewnym ZOO, gdzie zwierzęta są wolne, a ludzie zamknięci w klatkach

Świat zwierząt jest bardzo ciekawy, więc ludzie od wieków próbują go poznać, zbadać i zrozumieć. Efektem tej fascynacji fauną naszej planety jest zakładanie ogrodów zoologicznych.  

Chyba każdy choć raz w życiu odwiedził ZOO. Miejsca te zazwyczaj są urządzone według tego samego schematu: teren parkowy z licznymi alejkami, między którymi znajdują się wybiegi dla zwierząt i klatki. Wszędzie pełno siatek, ogrodzeń, barierek i tabliczek z ostrzeżeniem o niebezpieczeństwie grożącym ze strony podopiecznych placówki. Jest jednak na świecie ZOO, które diametralnie różni się od tego opisu.


lehe-ledu-wildlife-zoo-p


Lehe Ledu Wildlife Zoo w mieście Chongqing w środkowych Chinach to niezwykły ogród zoologiczny, ponieważ zwierzęta żyją tam swobodnie. Nie ma tam żadnych klatek, lecz wolna przestrzeń, gdzie rządzą drapieżniki. Jak bezpiecznie ludzie mogą zwiedzić takie miejsce? W klatkach, które umieszczone są na półciężarówkach.

Kto się pisze na przejażdżkę w takiej klatce?

lehe-ledu-wildlife-zoo-5


Trzymanie zwierząt w ZOO, gdzie mają ograniczoną przestrzeń, wpływa niekorzystnie na nie i skraca im życie. Widząc ten problem, chińskie władze postanowiły stworzyć miejsce, które przede wszystkim będzie przyjazne zwierzętom, a wygoda zwiedzających stanie się kwestią drugorzędną.

Czasem do ciężarówek podchodzi po kilka czy kilkanaście zwierząt

Więcej o zwiedzaniu tego wyjątkowego ZOO przeczytacie na kolejnej stronie.

lehe-ledu-wildlife-zoo-6

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : news.dose.com

Reply