Ratownicy stwierdzili zgon mężczyzny, ale ten powstał z martwych. Ta historia wydarzyła się naprawdę!

Życie jest cennym darem, który łatwo stracić. Przekonał się o tym Justin Smith, młody mężczyzna, którego serce przestało bić pewnej mroźnej nocy. Jednak śmierć nie była mu pisana i stał się cud: chłopak powrócił do świata żywych. 

Liczba przyczyn, które mogą pozbawić człowieka życia, wydaje się nieograniczona, dlatego trzeba uważać, by przeżywany właśnie dzień nie stał się tym ostatnim. O śmierci nie myślał 26-leni Justin Smith, mieszkaniec miasteczka Tresckow w stanie Pensylwania, USA, kiedy pewnego wieczoru wybrał się ze znajomymi do pubu na piwo. Niestety nie udało mu się bezpiecznie wrócić z tego spotkania. Podczas powrotu mężczyzna upadł przy drodze. Do dziś nie wiadomo, co było tego przyczyną: zasłabnięcie, alkohol, a może zwykłe potknięcie czy poślizgnięcie? Nieprzytomny Justin leżał w śniegu kilka godzin, gdy temperatura otoczenia wynosiła grubo poniżej zera.


Samotny powrót do domu w złą pogodę, nie jest najlepszym pomysłem.

blizzard-1025003_960_720


Nieobecność mężczyzny zaniepokoiła jego rodziców. Kiedy chłopak nie wrócił do rana z zabawy, rozpoczęto jego poszukiwania. Na ciało Justina natrafił ojciec, Don Smith. Jak wspomina, widok syna był przerażający, leżał siny i bez ruchu. Zrozpaczony ojciec nie mógł również wyczuć pulsu, dlatego był przekonany, że najgorszy scenariusz się ziścił. Szybko wezwał karetkę pogotowia ratunkowego, lecz przybyli ratownicy tylko stwierdzili zgon Justina, uznając, że zamarzł na śmierć.

Don Smith przeżył chwile grozy, gdy znalazł ciało syna.

justin-1


Ciało mężczyzny zabrano do szpitala w Hazelton, gdzie jeden z lekarzy zanegował opinię ratowników, dotyczącą uznania Justina za zmarłego. Doktor Gerard Coleman widział jeszcze cień szansy na ożywienie ciała chłopaka, dlatego bez wahania postanowił, że spróbuje go ocalić, pomimo stwierdzonego w karetce zgonu. Wierzył, że stan hipotermii w jakiej znajdował się Justin, jest odwracalny, dlatego podłączył go do ECMO. Jest to urządzenie, które pozwala wyprowadzić krew z ciała chorego, ogrzać ją i z powrotem podać do organizmu.

Nowoczesny sprzęt medyczny jest nieoceniony w ratowaniu ludzkiego życia.

justin-2


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply