14 lekcji życia od Dalai Lamy, które mają wielką wartość i mogą zmienić życie każdego z nas

Tanzin Gjaco znany całemu światu ze swego duchowego tytułu Dalai Lamy, potrafi dostrzegać to, co dla wielu z nas jest ukryte.

Tybetańskich mnichów cały świat podziwia za opanowanie, spokój i wręcz nieludzkie wytrenowanie ciała. Od najmłodszych lat mnisi ci zajmują się doskonaleniem swojego ciała, ale przede wszystkim umysłu. Dbają o innych, czy to ludzi, czy zwierzęta i rośliny, lepiej niż o siebie. Ich pokojowe podejście do świata jest wzorem dla wielu ludzi na świecie.

XIV Dalajlama jest laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, w wieku dwóch lat ten chłopiec z małej wioski został rozpoznany jako inkarnacja Dalai Lamy i wyświecono go na mnicha. Co ciekawe człowiek, który jest dla wielu uosobieniem dobra i mądrości przyszedł na świat w oborze, jako 9 dziecko ubogich rolników. Gdy miał 5 lat został intronizowany na Dalai Lamę i od 1959 roku przebywa na uchodźstwie.

Dalai Lama spotyka się z wielkimi osobistościami świata, przez lata napisał i opublikował wiele książek, w których wykłada filozofię życia i wskazuje ludziom drogę życia. Jego mądrości są proste, ale bardzo prawdziwe. Nie stosuje pokrętnej retoryki, ale zwraca uwagę, że to, co najważniejsze zależy od nas, a nie ma nic bardziej wartościowego niż miłość i pokój. Mamy dla was 15 lekcji życia, które pomogą wam otworzyć oczy na to, co najważniejsze.

1. Celem życia jest szczęście. Nie wiemy, co nas czeka w przyszłości, ale nasze serca potrzebują nadziei. To sprawia, że dajemy radę żyć dalej.
2. Konflikty rosną, kiedy skupiamy się na różnicach między nami: narodowość, religia, edukacja, bogactwo. A ważniejsze jest, by pamiętać, że jesteśmy ludźmi, co powinno dawać nam wspólną perspektywę.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply