Genialny sposób Alberta Einsteina na rozwiązywanie problemów! Tą drogą twoje kłopoty odejdą w niepamięć!

Życie każdego dorosłego człowieka jest wypełnione przeszkodami, które kształtują jego wolę i analityczne myślenie. Każdy dylemat i sposób, w jaki go rozwiążemy, czegoś nas uczy. Dlatego przed przystąpieniem do rozwiązania problemu warto zastanowić się właśnie nad nim. Jak mawiał Einstein: „Jeśli mam 60 minut na rozwiązanie problemu. Spędzam 55 minut na rozmyślaniu o problemie, a 5 na jego rozwiązanie”.

Tak właśnie postępował z problemami wielki uczony. Wymyślił system radzenia sobie z problemami, który daje podpowiedź, jak rozgryźć kłopot by był łatwy do przełknięcia!


mały

 

Przedefiniuj problem

Właściwe określenie problemu jest najważniejsze, kiedy masz do czynienia z trudnym kłopotem, zastanów się, czy prawidłowo postrzegany.

problrm


Spójrz na problem z lotu ptaka

Każde nowe wyzwanie jest częścią większego. Tak jak można podejść do problemu z różnych stron, tak tez można zobaczyć go na różnych poziomach. W szczegółach można utknąć. Zatem czasem trzeba poszerzyć perspektywę i zobaczyć na inne aspekty.

inne


Badanie problemu od wewnątrz

Wielkie problemy można rozłożyć na kilka małych i rozwiązać te części, a całość nie będzie taka straszna.

3


Pomyśl o skutkach

To też daje wielkie możliwości. Jeśli najpierw przemyślisz problem, potem różne rozwiązania z ich konsekwencjami będziesz wiedział, jak postąpić. O kolejnych krokach, jak rozwiazać problem dowiesz się na następnej stronie.

4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply