Nowa limitowana edycja Jacka Daniel’sa! Czy wiesz, jaki legendarny wokalista heavymetalowy był inspiracją dla tego trunku?

Jack Daniel’s to wyjątkowa marka whisky, która od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów. Jednym z jej smakoszy był  Lemmy Kilmister, którego producenci alkoholu postanowili wyróżnić i  stworzyli limitowaną edycję napoju, inspirowaną postacią tego słynnego muzyka.

Lemmy Kilmister był członkiem kilku zespołów: The Head Cat, Hawkwind i przede wszystkim Motorhead. Pisał teksty, śpiewał,  grał na gitarze basowej oraz prowadził życie prawdziwej gwiazdy estrady. Alkohol, narkotyki czy imprezy do białego rana, były codziennością dla gwiazdy heavy metalu. Choć muzyk prowadził bardzo intensywne życie, dożył sędziwego wieku 70 lat i zmarł 28 grudnia ubiegłego roku. Pogrzeb odbył się w drugim tygodniu stycznia.


Limitowane edycje Jacka Daniel’sa zawsze budzą duże zainteresowanie.

whisky-1


Fani artysty zapewne wiedzą, że jego ulubionym trunkiem była whisky z Colą. Lemmy Kilmister  upodobał sobie właśnie Jacka Daniel’sa, którego zamawiał tak dużo, że producenci otwarcie mówili, iż zamówienia płynące od muzyka stanowią ponad 40% sprzedaży ich alkoholu. Nic więc dziwnego, że Jack Daniel’s postanowił uhonorować pamięć swojego wiernego konsumenta i stworzył trunek zbliżony do tego, którym na co dzień lubił raczyć się wokalista.


 Lemmy Kilmister był wielkim fanem  amerykańskiej whisky.

whisky-2


Efektem pracy gorzelników jest  whisky „Motorhead Limited Edition: Special Jack Daniel’s Selected Single Barrel Whiskey”. Niestety, przewidziano produkcję niespełna 300 butelek, więc możliwości zakupu są bardzo ograniczone, jednak każdy fan może sięgnąć po standardową whisky rodem z Tennessee i wypić toast na wspaniałego muzyka, który na zawsze będzie zajmował bardzo ważne miejsce w historii światowej muzyki heavymetalowej.


Utwór „Ace of Spades” zespołu Motorhead.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : taringa.net

Reply