W tej chrześcijańskiej miejscowości zabrania się kobietom rodzić dzieci! Podobno nakazał tak sam Bóg

Ludzie na całym świecie mają różne kultury i tradycje. Niektóre są tak osobliwe, że stanowią tabu.

Podobnie jest i w tym przypadku. Niewielka społeczność o nazwie Dove z Ghany ma dziwne zwyczaje, które praktykuje od lat. Dla ludzi z Europy ich postępowanie jest dziwne i niedorzeczne, jednak oni uparcie ich przestrzegają, gdyż wierzą, że sam Bóg im tak nakazał. Godzą się zatem z jego wolą i robią wszystko, by zadowolić Wszechmogącego.

Społeczność Dove liczy około 5000 osób. Kiedyś w miasteczku mieszkało więcej ludzi, jednak niektórzy jego rdzenni mieszkańcy wyemigrowali za pracą i lepszym życiem. Niektórzy nie zgadzali się również ze zwyczajami, które tam panują i których ściśle należy przestrzegać. Ten afrykański lud trudni się głównie rolnictwem i podobnie jak większość społeczeństw Ghany praktykuje od lat wiele rytuałów i przesądów.

Mieszkańcy wierzą, że ziemia, na której mieszkają, jest święta i nie mogą jej w żaden sposób splamić. Podobno wszechmogący Bóg przemówił kiedyś do jednego z mieszkańców i powiedział mu, że ta ziemia jest spokojna oraz dobra i że może na niej mieszkać, jeśli będzie przestrzegał kilku zasad. Miejsca tego nie można w żaden sposób splamić krwią. Zakazane są więc tam porody, pochówki zmarłych w ziemi oraz chów zwierząt.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply