Zastanawiałeś się kiedykolwiek, do czego służy ta malutka kieszonka w spodniach? Prawda może cię zaskoczyć!

W prawie każdym modelu spodni jeansowych tuż nad kieszenią po prawej stronie znajduje się mała kieszonka. Rzadko zdarza się z niej korzystać, ponieważ jest tak mała, że trudno cokolwiek w nią wcisnąć. Większość z nas nie przywiązuje do niej większej uwagi, traktując jako niepotrzebny dodatek.

Na jej temat pojawiło się sporo różnych teorii. Jedna z nich mówiła, że to miejsce do przechowywania prezerwatyw, inna zaś, że trzymano w niej naboje lub proch strzelniczy. Prawda okazała się jednak zupełnie inna!

Spodnie jeansowe zaprojektowane przez Leviego Straussa cieszyły się sporą popularnością wśród farmerów, kowbojów i poszukiwaczy złota. Pierwotna nazwa kieszonki to „watch pocket”, czyli kieszeń przeznaczona do trzymania zegarka. Kowboje często nosili czasomierze na łańcuszkach i wkładali je w kieszeń kamizelki. Producent jeansów postanowił więc zaprojektować spodnie tak, by mógł zmieścić się z nich mały zegarek, który nie wypadnie podczas jazdy konnej.

Mimo że zegarki na łańcuszku wyszły dawno z mody, malutkie kieszonki przetrwały do dziś i są ciągle umieszczane w każdym nowym modelów jeansów.

13

22

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : learn-one-thing-a-day.blogspot.com

Reply