Uważasz, że lajkowanie postów to niewinna zabawa? Niestety to jedno z największych narzędzi Facebooka do manipulacji ludźmi

Prywatność w internecie nie istnieje, bo każdy nasz krok jest skrzętnie rejestrowany.

Świat oszalał na punkcie Facebooka. Portal ma ponad miliard użytkowników, a jego twórca Mark Zuckerberg został jednym z najbogatszych ludzi na Ziemi. Dziś wiele osób nie wyobraża sobie życia bez tego portalu, ponieważ aktywność na nim zastępuje im bezpośrednie relacje z ludźmi.

Facebook wciąga, a jego przeglądanie jest czasochłonne. Czas zajmuje przeglądanie profili znajomych, bo ludzie są ciekawi, jak wygląda życie innych osób, a także chcą je w jakiś sposób skomentować. Najprostszym rozwiązaniem jest kliknięcie lajka, bądź innej reakcji wyrażającej nasze emocje.

Takie klikanie wydaje się czymś niewinnym, ale w rzeczywistości przyciski reakcji służą Facebookowi i współpracującym z nim podmiotom do manipulacji. Ostrzega przed tym pewien amerykański profesor, który stworzył nawet program, który nieco pozwoli nam się uwolni od facebook’owej kontroli.

Więcej o manipulacji użytkownikami Facebooka i doniesieniach profesora, przeczytacie już na kolejnych stronach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : theatlantic.com, bengrosser.com, we-make-money-not-art.com

Reply