Miasto przyszłości

Wieżowce przyszłości będą nie tylko budynkami, ale także pionowymi mikro miastami. Mieszkańcy znajdą tam wszystko, co będzie im niezbędne do codziennej egzystencji, zyskując równocześnie naprawdę fascynujący ekosystem. Poszczególne piętra będą połączone, tworząc ulice, dzięki którym możliwe będzie sprawne i szybkie poruszanie się. Taką wizję mają przynajmniej niektórzy architekci.

Projekt, który prezentujemy poniżej, został przygotowany na konkurs SkyScrapers & SuperSkyscraper Competition, w którym zgarnął główną nagrodę.

Budynek powstanie w Londynie i będzie się składał z sześciu stalowych rur, zlokalizowanych na górze, wspieranych przez dwie rampy. Wokół rur będą się znajdowały elementy odpowiedzialne za dopływ energii do budynku, świeżej wody pitnej czy utylizację odpadów. Ogromnym plusem jest energooszczędność i samowystarczalność budynku. Poszczególne piętra mogą zostać zaadaptowane dowolnie. Znajdują się na nich place, pomieszczenia ogólnodostępne, z których można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Są również miejsca prywatne, bardziej ustronne. Zgodnie z projektem życie miejskie nie zajmuje przestrzeni dookoła, na zewnątrz, ale rozbudowuje się w górę.

budynek-miasto1

 

budynek-miasto2

 

budynek-miasto3

 

budynek-miasto4

 

budynek-miasto5

 

\SERVERwork 22013-033 Skycraper-London CompetitionCADLondon Organic SkyScraper - Site plan Présentation1 (2) (1)

 

skycraper - diagramme- structure OK

Źródło 1
Źródło 2

Jeżeli podoba się wam taka wizja mikromiasta, podzielcie się nią ze znajomymi na Facebooku :)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply