Z powodu tego filmu ludzie popełniają samobójstwa i wpadają w depresję! Oto mroczna strona Avatara, o której się nie mówi

Film fantastycznonaukowy pt. Avatar jest obok Titanica najpopularniejszym dziełem Jamesa Camerona.

Jego światowa premiera odbyła się pod koniec 2009 roku i podbiła serca widzów na całym świecie. Szybko się okazało, że Avatar stał się najbardziej dochodowym filmem w historii kina. Jego akcja rozgrywa się latem 2154 na księżycu gazowego giganta w układzie Alfa Centauri – Pandorze. Pandorę zamieszkuje rasa humanoidalnych Na’vi. Mierzą około 3 metrów wysokości, mają gładką, pasiastą, cyjanową skórę, duże żółte oczy i ogony.

Ich ciała są o wiele smuklejsze niż ludzi. Talia jest wąska i wydłużona a ramiona bardzo szerokie uformowane na kształt litery V. Szyja Na’vi jest szczupła i wydłużona a muskulatura dość mocno zarysowana, nie dając poczucia wychudzenia mimo dość cienkich proporcji. Przez tysiąclecia Na’vi wypracowali szacunek do otaczającego ich środowiska. W zamian za to „bogini” Eywa wpływa na ich przestrzeń życiową. Zapewnia im schronienie, wystarczającą ilość pożywienia, komfortową temperaturę w różnych biomach Pandory itp. Na’vi nie prowadzą wojen z innymi klanami, wszelkie konflikty rozwiązują raczej pokojowo.

Utopijna planeta została tak fantastycznie przedstawiona w filmie, że fani produkcji zapragnęli tam zamieszkać. Byli zafascynowani różnorodnością flory i fauny występującej w Pandorze. Była zupełnie inna niż gatunki roślin i zwierząt spotykane na Ziemi. Thanatory, Wężowilki, Żądłonietoperze, Kieliszniki czy Zmory górskie i leśne wzbudzały zachwyt na twarzach widzów na całym świecie. Większość planety pokrywała bogata roślinność. Gęsta zieleń, wysokie lasy, ogromne skupiska wodorostów.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply