Bali się swojej matki i narzekali, że jest najgorszą osobą na świecie. Teraz chcą być tacy sami jak ona!

Matka to osoba, która ma największy wpływ na dziecko. Już od pierwszych chwil życia noworodka kształtuje się jego silna relacja z kobietą, która go wydała na świat.

Sama obecność rodzicielki w życiu malucha to nie wszystko. Matka musi brać czynny udział w jego wychowaniu, kształtować postawy dziecka, system wartości i przekazywać mu odpowiednie wzorce. To, jak układa się relacja między matką a dzieckiem, decyduje o emocjonalnym i psychicznym rozwoju małego człowieka.

Czasem maluchowi wydaje się, że jego rodzice go nie rozumieją i nie kochają. Gdy zabraniają mu obejrzeć kolejną kreskówkę czy każą mu zjeść niezbyt smaczny obiad, dziecko sądzi, że robią wszystko, aby uprzykrzyć mu życie. Tymczasem to dla jego dobra. Szkoda, że pociecha nie jest w stanie tego zrozumieć. Jest niezadowolona, rozżalona i myśli, że ma złych rodziców. Pewne rzeczy pojmuje dopiero później, gdy sama zakłada rodzinę i musi się zmierzyć z wychowaniem własnych dzieci.

Tym wspomnieniem z dzieciństwa podzieliła się pewna kobieta, która dziś sama jest matką. Opowiada co przeszła jako dziecko i jaką miała złą matkę. Naprawdę warto je przeczytać, aby uświadomić sobie coś bardzo ważnego!

Miałam najgorszą matkę na świecie. Podczas gdy inne dzieci jadły słodycze na śniadanie, ja byłam zmuszana do spożywania owsianki, jajek lub tostów. Kiedy inni rodzice kupowali swoim dzieciom do szkoły colę i słodycze, ja musiałam zjeść kanapkę, którą zrobiła mi mama. Z obiadami i kolacjami było podobnie. Jedyne co mnie pocieszało to to, że nie byłam sama w tym cierpieniu. Siostra i dwóch braci mieli tą samą złą matkę co ja!

Przejdź na kolejne strony, by czytać dalej.  

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : hefty.co, perfecto.guru

Reply