Absolwentka Harvardu i Yale zdradza, jak się uczyć, żeby osiągnąć sukces i nie tracić czasu na bezsensowne zakuwanie

Wiele osób chce się uczyć i osiągnąć sukces, ale nie wie, jak właściwie to robić.

Uczenie się jest procesem, który towarzyszy nam od narodzin aż do śmierci. Codziennie uczymy się czegoś nowego, utrwalamy przyzwyczajenia. Jednak najważniejszy okres, w którym należy przyswoić bardzo dużo wiedzy to okres młodości, szkoła, a potem studia to czas, kiedy trzeba się bardzo dużo nauczyć. Jednak nie zawsze wie się, jak właściwie się uczyć.

Sophia Chua-Rubenfield, absolwentka dwóch prestiżowych uczelni – Harvardu i Yale, została wychowana przez swoją mamę w duchu techniki wychowanie tygrysów. Jej mama stosowała metody wychowawcze, które popychał córkę do jak największego sukcesu akademickiego. Jak widać, metoda przynosi dobre skutki, bo Sophie jest doktorem prawa. Sama też napisała ciekawą ściągę, jak się uczyć, by osiągnąć sukces. A oto jej rady:

Absolwentka Harvardu i Yale zdradza, jak się uczyć, żeby osiągnąć sukces

Sophia uważa, że ważne jest, by już na samym początku wybrać coś, co będzie interesować studenta. Przed nim wiele godzin nauki, pracy i harówki, dlatego nie wolno zapominać, że warto wybrać coś, czemu będzie się chciało ten czas poświęcić. Warto też zadbać o to, by poznawać ludzi i mieć przyjaciół. Następnie daje 5 rad głównych, które odnoszą się do ogólnie technik nauki, zwraca uwagę na jakość nauki. Lepiej uczyć się krócej, a intensywniej, w większym skupieniu. Warto też notować, pisać dużo ręcznych notatek i wyjaśniać wszystkie niejasności od razu.

Sophia podkreśla, że na początku studiów warto się pokazać z dobrej strony. Zostaniesz od razu zapamiętany na lata, co w późniejszym czasie bardzo pomaga. Sophie uważa także, że notatki i zapiski warto robić ręcznie, bo mózg wtedy lepiej zapamiętuje, co robi. Dlatego wydruki z komputera, czy notatki są może estetyczniejsze, ale nie są dla mózgu tak ważne.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : http://yhbgk-blog.tumblr.com

Reply