Częste zapominanie jest uznawane za wadę, ale naukowcy dowodzą, że słaba pamięć to cecha osób, których mózgi działają wyjątkowo sprawnie!

Einstein w rozmowie z dziennikarzem, dziwiącym się, że fizyk nie pamięta swojego numeru telefonu, odrzekł, iż jego mózg nie kłopocze się takimi informacjami, a on sam świadomie nie zamierza zapamiętywać tego, co można znaleźć na piśmie. W efekcie był genialnym naukowcem z szeroką wiedzą, ale w życiu codziennym trzeba było mu przypominać o dziesiątkach drobiazgów.

 

Jeśli często zapominacie o takich sprawach, jak miejsce zaparkowanego auta czy wyłączenie żelazka, to sygnał, że Was mózg działa sprawnie i łaknie istotnej wiedzy. Powinniście to wykorzystać i jeszcze dodatkowo zoptymalizować pracę swojego „komputera pokładowego” i wspomóc go odpowiednim trybem życia i dietą.

Pracę mózgu poprawia między innymi umiarkowany wysiłek fizyczny oraz dieta bogata w ziarna, kwasy Omega, witaminę B. Cenne dla mózgu składniki można odnaleźć w rybach, pomidorach, żurawinie, orzechach, awokado, gorzkiej czekoladzie, borówkach czy brokułach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : tiposano.net

Reply