Częste zapominanie jest uznawane za wadę, ale naukowcy dowodzą, że słaba pamięć to cecha osób, których mózgi działają wyjątkowo sprawnie!

Pomimo wielu lat badań, mózg to wciąż najbardziej zagadkowy narząd w ciele człowieka.

Mózg to niezwykle skomplikowany organ, odpowiedzialny za pracę całego organizmu. Jest niczym komputer pokładowy, który decyduje nie tylko bieżących reakcjach, ale też gromadzi i przechowuje wszelkie informacje, jakie jednostka odbiera z otoczenia, co sprawia, że jest najbardziej wyjątkowym nośnikiem pamięci na świecie.

 

Zdarza Wam się zapomnieć, gdzie zaparkowaliście samochód? A może zniecierpliwieni czekacie na obiad i dopiero po godzinie orientujecie się, że zapomnieliście włączyć piekarnik? Albo zdenerwowani w połowie drogi do pracy zawracacie do domu, gnani przekonaniem, że nie zamknęliście drzwi albo nie wyłączyliście żelazka? Jeśli często macie takie problemy, to wcale nie jest to taki powód do zmartwień, jak się powszechnie wydaje.

Lekarze od dawna badają ludzką pamięć, a ostatnio udało im się dojść do ciekawych wniosków, które są bardzo korzystne dla osób, które notorycznie zapominają o drobiazgach w codziennym życiu.

 

Problemem ludzkiej pamięci zajmuje się m.in. profesor Blake Richards z Uniwersytetu w Toronto. Naukowiec niedawno opublikował wyniki swoich badań, które wyjaśniają, jak mózg optymalizuje pracę pamięci w stosunku do podejmowania decyzji w codziennym życiu.

Profesor Richards przede wszystkim wysnuł wniosek, że zapominanie nie ma nic wspólnego z niskim poziomem inteligencji czy zaburzeniami poznawczymi, a jest wynikiem bardzo dobrej pracy mózgu!

Więcej o ustaleniach profesora przeczytacie na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : tiposano.net

Reply