Dostał łatkę „agresywnego”, lecz wystarczyło wyciągnąć do niego rękę, by przekonać się, jakim jest psem

To nie psy są złe, ale ludzie, którzy je źle wychowują.

To stara prawda, w którą nie każdy chce wierzyć. Uważa się, że są rasy psów, które są urodzonymi mordercami. Przez wiele lat uważano za nie owczarki niemieckie, potem opinia przeszła na rottweilery, a następnie dobermany, by w tych czasach przykleić się do pit bulli. Jednak to człowiek jest w głównej mierze odpowiedzialny za to, jak pies reaguje na otoczenie.

 

Dostał łatkę "agresywnego", lecz wystarczyło wyciągnąć do niego rękę, by przekonać się, jakim jest psem

 

Kiedy pies doświadcza tylko butów właścicieli, strachu i przemocy sam zaczyna reagować agresją na to, czego się boi. Prawda jest taka, że każdy pies może być groźny i każdy może być domowym kanapowcem. W ilości pogryzień w rankingach wygrywają jamniki! Kiedy człowiek postanawia zająć się psem, musi wiedzieć, że zwierze ma charakter, jest żywą istotą i nie można traktować go jak rzecz.

Dostał łatkę "agresywnego", lecz wystarczyło wyciągnąć do niego rękę, by przekonać się, jakim jest psem

 

Psiak z nagrania poniżej uznany został za agresywnego, co w praktyce oznacza, że nie albo pomoże mu terapia i wyciszanie, albo zostanie uśpiony. Wielu ludzi omijało jego klatkę w schronisku. Pies, gdy się do niego podchodziło, warczał, odwracał łeb. Większość rezygnował z kontaktu z psem. Jednak jedna z opiekunek zauważyła, że mowa ciała psa zdradza, że psiak chce kontaktu z człowiekiem, ale się go boi.

Dostał łatkę "agresywnego", lecz wystarczyło wyciągnąć do niego rękę, by przekonać się, jakim jest psem

 

Pies straszył, ale jego ogon zdradzał, że wystarczy poświecić mu trochę czasu, by pisak dał się głaskać. Psiak potrzebował dłuższego czasu, by zrozumieć, że ręka wyciągnięta w jego kierunku nie jest po to, by go karać, ale by głaskać. Na jego pyszczku pojawił się uśmiech! Psiak z przyjemnością wyciągał głowę, by ktoś go pogłaskał.

Na szczęście psiak znalazł nowy dom. Okazało się, że agresją reaguje na strach. Dzięki pracy opiekunki w schronisku udało się go resocjalizować. Gdy odnalazł swojego człowieka, zmienił się i jest teraz wspaniałym towarzyszem podróż po całym świecie dla swojego właściciela-przyjaciela.

https://www.youtube.com/watch?v=iapVrzmx6yk

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com


Reply