Chiny to nie tylko zatłoczone miasta i fabryki zatruwające środowisko, ale też niezwykłe gospodarstwa zajmujące się hodowlą tulipanów

Za światową stolicę uprawy kwiatów uznaje się Holandię. Jej mieszkańcy do perfekcji opanowali trudną sztukę hodowania kwiatów, ale Chińczycy nie chcąc pozostać w tyle i zakładają wielkie gospodarstwa, gdzie królują kolorowe tulipany. 

Kwiaty to piękna i naturalna ozdoba świata, a ich uprawa wymaga doświadczonej ręki. W ostatnich latach coraz więcej tych roślin uprawia się w Chinach. Oczywiście Chińczycy robią to na swój sposób, czyniąc z uprawy kwiatów atrakcję turystyczna dla osób odwiedzających ich kraj.


kwiaty-pas


Spacer alejkami wśród klombów obsypanych kolorowym kwieciem to czysta przyjemność i relaks. Ale spacer po polu uprawnym tulipanów to już zupełnie inne przeżycie, bo gdzie okiem nie sięgnąć to kwiaty aż po horyzont. Niestety podziwianie ich z perspektywy ziemi nie pozwala zobaczyć wszystkiego, dlatego warto na kwiatowe pola spojrzeć z góry. Chińczycy dobrze wiedzą, że zdjęcia z „lotu ptaka” robią wrażenie, więc obsadzają swoje pola w taki sposób, by rozwinięte kwiaty tworzyły kształty i wzory.

Zdjęcia chińskiego pola tulipanów znajdziecie na tej oraz dwóch kolejnych stronach galerii. 

1.Pola robią wrażenie, nawet gdy kwiaty jeszcze w pełni się nie rozwinęły

chiny-6


2. By przyciągnąć turystów na polach powstał obiekt wodny

chiiny-7


3. Przechadzka wśród kwiatów do dobry sposób, by oderwać się od codziennej szarości

chiny


4. Z góry kompozycja kwiatów przypomina dziecięcy wiatraczek

chiny-1

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : aol.com

Reply