Dziecko z zespołem Downa przyniosło wstyd rodzinie! To, co zrobił z nim ojciec, doprowadzi cię do łez

Każdy rodzic chce mieć piękne, zdrowe i mądre dziecko.

Zanim jeszcze przyjdzie na świat, wyobraża sobie, jak będzie wyglądać i jaki będzie mieć charakter. Opiekunowie pragną, aby było idealne, jednak czasem mocno rozczarowują się potomstwem. Gdy robi się niegrzeczne, zaczyna chorować czy sprawiać problemy mają dość rodzicielstwa. Czasem nie podoba się im również wygląd malucha. Narzekają, że jest za niski, za gruby, ma za małe oczy, piegi czy rude włosy.

Dzieci się nie wybiera, a to jakie się urodzą, to wyłącznie zasługa genów. Mądry rodzic doskonale wie, że kocha się każdego malucha nawet tego obciążonego genetycznie. Mała istota nie jest przecież niczemu winna i nie powinno się jej karać za to, że nie spełnia oczekiwań rodziców. Niestety, zdarza się, że chore lub niepełnosprawne maluchy są odtrącane. Opiekunowie boją się, że nie poradzą sobie z ich wychowaniem i przejmują się tym, co powiedzą inni.

W styczniu 2015 roku Ruzan Badalyan z Armenii urodziła długo wyczekiwane dziecko. Synkowi nadała imię Leo. Kiedy lekarze dokładnie go przebadali, wydali diagnozę, na którą młoda matka nie była przygotowana. Malutki Leo urodził się z chorobą genetyczną o nazwie trisomia 21, znaną również jak zespół Downa. W kulturze ormiańskiej takie dzieci są napiętnowane i przynoszą wstyd całej rodzinie.

Jak potoczyły się dalsze losy maluszka? O tym na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : hefty.co

Reply