Ten pies złamał łapę, więc właściciel wyrzucił go w mroźny dzień na śmietnik. Niewiele brakowało, a ta historia skończyłaby się tragicznie

Dzięki rozwojowi cywilizacyjnemu człowiekowi udało się ujarzmić świat przyrody i stworzyć sobie naprawdę wygodne warunki życia.

Dzisiaj mieszkamy w komfortowych, ciepłych domach, z dostępem do bieżącej wody i energii elektrycznej, udomowiliśmy zwierzęta, przemieszczamy się szybciej dzięki samochodom i środkom transportu publicznego, żywność i inne produkty mamy na wyciągnięcie ręki w sklepach, w razie problemów ze zdrowiem mamy zagwarantowaną pomoc medyczną itp. Gdyby tego zabrakło, większość społeczeństwa miałaby spore problemy, żeby przetrwać chociażby kilka dni.


W nieco innej sytuacji są udomowione przez człowieka zwierzęta. Nawet jeżeli zostają porzucone, potrafią odnaleźć się w nowej sytuacji dzięki instynktom, których nie zatraciły. Psy są w stanie przetrwać w różnych warunkach, czasami naprawdę ekstremalnych. Wiele z nich nie wymaga opieki człowieka i doskonale radzi sobie bez niego. A jednak szanse na przeżycie chorych, słabych czy rannych psów spadają niemal do zera, zwłaszcza jeżeli do tej pory wiodły spokojne życie u boku człowieka i nagle zostały pozbawione jego troski i dachu nad głową.

Taki los spotkał pewnego pitbulla, który został naprawdę bezdusznie potraktowany przez swojego dotychczasowego właściciela.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : likemag.com

Reply