Disney mocno sfałszował obraz Pocahontas! Jej życie wcale nie wyglądało tak jak w bajce

Disney stworzył mnóstwo pięknych bajek, które niejednokrotnie inspirowane były prawdziwymi wydarzeniami. Tak też jest z opowieścią o pięknej Indiance Pocahontas.

Zakończenia disnejowskich produkcji niemal zawsze są szczęśliwe, jednak w wielu przypadkach absolutnie tak nie było. Reżyser zapewne nie chciał straszyć najmłodszych, gdyż to właśnie do nich skierowane były jego animacje. Bajki kończą się dobrze, a dzieciaki są zadowolone z takiego obrotu spraw.

Jedną z najbardziej znanych bajek Disneya jest opowieść o losach ślicznej córki wodza Indian – Pocahontas. Postać istniała naprawdę, a jej życie stało się kanwą dla wielu romantycznych historii. Nazywała się w rzeczywistości Matoaka (Białe Piórko), lecz w dzieciństwie zmieniono jej imię ze względu na to, że była bardzo figlarna. Od wczesnych lat nazywano ją Pocahontas, co w języku Indian oznaczało Łobuziara lub Mała Psotnica.

Pocahontas nie była zwykłą członkinią plemienia. Jej ojcem był Powtan wódz Federacji Powatańskiej. Plemię zamieszkiwało na terenach dzisiejszej Wirginii. Dziewczynka była ulubioną córką wodza, który strzegł jej jak oczka w głowie. Losy plemienia oraz kilkunastoletniej Indianki zmieniły się w 1607 roku. Wówczas do Nowego Świata przypłynęły trzy statki z ponad setką Anglików na pokładzie. Osiedlili się w Wirginii i założyli osadę Jameston.

Co wydarzyło się później? O tym na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : marketium.ru

Reply