Ludzie wykonujący te fotografie, nie mieli najmniejszego pojęcia, jak ważne momenty i osoby uwieczniają na swoich zdjęciach

Nigdy nie wiemy, co przyniesie przyszłość, dlatego zawsze należy bacznie obserwować świat, bo być może, za sprawą tajemniczego zrządzenia losu, będziemy mieli okazję dotknąć tworzącej się historii lub poznać niezwykłych ludzi, którzy wpłyną na losy świata. 

W dziejach naszej planety jest wiele epokowych zdarzeń, które zmieniły bieg historii. O większości z nich możemy tylko przeczytać, ponieważ działy się w czasach, w których nie wynaleziono jeszcze aparatów fotograficznych czy kamer lub nie było nikogo, kto by takim sprzętem dysponował i mógł uwiecznić to, co się dzieje. Na szczęście nie wszystkie magiczne i przełomowe momenty sprzed lat zostały bezpowrotnie utracone.


aparat-pas


Stara fotografia starej fotografii nie równa, gdyż jedni autorzy uwiecznili jedynie kawałek szarej rzeczywistości i anonimowych ludzi, zaś inni mieli szczęście znalezienia się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, w wyniku czego sfotografowali wydarzenia, o których dziś wie każdy i ludzi, którzy później odnieśli wielką sławę i sukces.

Na 6 kolejnych stronach galerii znajdziecie zdjęcia, które zrobiono między 1885 a 1987 rokiem. 

1.  Robin Williams, przyszła gwiazda kina w Central Parku w 1974 roku

7669_14


2. Irańska dziewczynka w 1960 roku, kiedy jeszcze w kraju nie obowiązywało prawo szariatu

7669_4


3. Alice Liddell, dziewczynka, która zainspirowała pisarza Lewis’a Carroll’a do napisania „Alicji w Krainie Czarów”

7669_6


4. Ostatni świadek bitwy pod Borodino, jednej z najbardziej krwawych bitew wojen napoleońskich

7669_1

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : curioctopus.it

Reply