Prawdziwy przyjaciel to największy skarb. Zobaczcie filmik o dziewczynce i bałwanku, który w wzruszający sposób uświadamia tę ważną życiową prawdę

Często takie oddalanie nie się przyjaciół od siebie, spowodowane jest odgórną sytuacją życiową, np. szkolne przyjaźnie upadają, bo ludzie wyjeżdżają na studia, tracą codzienny kontakt, więc i tematy do rozmów się kurczą. Oczywiście można temu zapobiec.

Co robić, by nasza przyjaźń trwała? Po pierwsze nigdy nie zapominać o przyjacielu, nawet jeśli nasze życie wywraca się do góry nogami i nowi ludzie zaczynają w nim wieść prym. Po drugie, jeśli już zdarzy nam się zaniedbać przyjaźń, to trzeba umieć się przyznać do błędu, przeprosić i dołożyć wszelkich starań, by odbudować to, co zostało zniszczone.

Po trzecie, jeśli to nie my, a nasz przyjaciel nadszarpnie więzi bliskości, to trzeba wykazać się zrozumieniem i wybaczyć mu ze szczerego serca, bo ta umiejętność wybaczania i dawania drugiej szansy, to właśnie rdzeń prawdziwej przyjaźni.

Przyjaźń to poważny temat, ale można o nim mówić w sposób lekki i przyjemny, jak w poniższym filmiku dedykowanym dzieciom. Choć to animacja dla najmłodszych, to wzruszyła już niejednego dorosłego człowieka. Koniecznie zobaczcie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : virealno.com, listovatice.com, youtube.com

Reply