20 lat po tym jak był dręczony w szkole, dostał wiadomość, która doprowadziła go do łez

Nigdy nie jest za późno, by powiedzieć przepraszam. Nawet jeśli mija wiele lat. Niestety w szkole zdarza się, że niektórzy potrafią dręczyć innych bez powodu lub znaleźć sobie jakiś powód. Zadając ból fizyczny lub psychiczny zmienia się życie tego człowieka. Dla kogoś, kto dręczy jest to tylko zabawa, nic złego. Jednak osoba dręczona może stracić wiarę w siebie i swoje możliwości na całe życie.

ChadMichael Morissette ciągle był całą szkołę średnią dręczony i wyśmiewany od czasu, gdy inni dowiedzieli się, że jest gejem. Jednym z głównych dręczycieli był Louis Amundson, który po liceum o tym zapomniał, aż do czasu…

upstandersagainstbullying.org

bully-at-school


Louis założył rodzinę i pewnego dnia miał poważną rozmowę z 10-letnią córką na temat zastraszania i przemocy w szkole. Córka zapytała go, jak było u niego w szkole. Louis odpowiedział szczerze, że dręczył jednego chłopaka i zrobiło mu się strasznie wstyd. Zrozumiał, jak okropną rzecz zrobił i że powinien jak najszybciej przeprosić.

Napisał do Chada przeprosiny:

Hej Chad,
Właśnie rozmawiałem z moją 10-letnią córką o dręczeniu. Zapytała mnie, czy kogoś dręczyłem, odpowiedziałem „tak”. To uświadomiło mi jak podle się zachowywałem, kiedy byliśmy w szkole. Chcę cię przeprosić. Jeśli żyjemy w tym samym stanie, chciałbym cię osobiście przeprosić. Nie wiem, czy mnie pamiętasz, ale przepraszam.

Zobacz na drugiej stronie, co odpowiedział mu dręczony kolega.

lifebuzz-8a8c2e089f716814515fb34513a380b7-limit_2000

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply