Razem wychowały się i dorosły. Nie poróżnił ich odmienny wygląd ani rasa. Poznaj 10 przedziwnych zwierzęcych przyjaźni, które wytrzymały próbę czasu

Od niemowląt przez szczeniaka do dorosłości, te zwierzęta dzieliły ze sobą wszystko, choć wszystko je różniło.

Wspólne koce, zabawki, łóżka, jedzenie i całe życie razem. Choć wydawałoby się, że wszystko je różni, a porozumienie graniczy z cudem, te niezwykłe zwierzaki udowodniły po raz kolejny, że przyjaźń międzygatunkowa istnieje i ma się dobrze. Nie ma nic lepszego niż wierny przyjaciel u boku, zwłaszcza kiedy jest większy od ciebie i może obronić cię przed każdym niebezpieczeństwem.

Choć nie, jest coś lepszego, jeszcze lepiej jest, kiedy to potencjalny wróg staje się twoim najlepszym przyjacielem. Razem spędzacie szczenięce lata, razem dorastacie i nie rozstajecie się przez lata. Wasza przyjaźń przechodzi próbę czasu i udowadniacie ludziom, że nie ma czegoś takiego jak bariery komunikacyjne. W końcu skoro labrador może się porozumieć z gepardem, a buldog ze świnią, to co to za problem zrozumieć drugiego człowieka?

Zobaczcie niezwykłą galerię zwierząt, które razem dorastały. To naprawdę super, że nadal trzymają się razem. 

dnego gatunku zwierząt zaobserwować można wiele przeróżnych uczuć i emocji. Występują różne zależności, wiele wzajemnych relacji, od wrogości, przez sympatię po przyjaźń. Jednak zdarzają się i niesamowite przyjaźnie międzygatunkowe, niekoniecznie związane z adopcją maluchów przez samicę, czy wspólnym wychowywaniem się. Małpka i gołąb, świnka i piesek, sarna i kot — przykłady z życia wzięte można mnożyć. Oto tylko kilka z nich.

Te dwie niezwykłe parki są tak urocze, że brak nam słów. Ich przyjaźń trwa już długie, długie lata, a obie strony czerpią z niej wymierne korzyści. Psy chronią i ogrzewają kaczki. Kaczki chodzą z czworonożnymi przyjaciółmi na spacery i ucinają sobie wspólne drzemki, żyć nie umierać.  W przypadku tej dwójki poniżej charakter spacerów zmienił się trochę wraz z mijającymi latami. Dawniej to Keeva buldog francuski, wyprowadzała świnkę Peanut na spacery, teraz to świnka przejęła smycz. 

s imieniem Milo ma naprawdę niezwykłego przyjaciela. Stuart wyglądałby niemal identycznie jak rudy psiak, gdyby nie rozmiary i gatunek. Milo to wyjątkowo spokojny Golden Retriever, jego mały przyjaciel to zaś świnka morska. Połączyła ich przyjaźń i podobna fryzura. Mały Stuart właściwie wychował się u boku poczciwego Milo. Ich przyjaźń od twego czasu wcale nie osłabła. Wręcz przeciwnie, upływający czas połączył ich nierozerwalnie. Są dla siebie jak rodzeństwo.

Lis o imieniu Jupiter i pies, Moose to niezwykła para. Dwaj przyjaciele stanowią wariację na temat diseyowskiej produkcji „Lis i Pies”. Bajka z 1981 r. opowiadała historię osieroconego liska, który zostaje przygarnięty przez staruszkę mieszkającą na farmie i zaprzyjaźnia się z psem myśliwskim sąsiada. Jupiter i Moose nie mieli co prawda takich perypetii jak bohaterowie animacji, ale ich przyjaźń była równie silna.

Gepard Kasi i labrador Mtani zaprzyjaźnili się ze sobą od dnia, w którym spotkali się po raz pierwszy, choć jak mogłoby się wydawać, jedyne, co mogłoby ich łączyć, to podobnie brzmiące imiona. Mimo to przyjaźń drapieżnika z przyjaznym czworonogiem, trwa nadal, a zwierzaki dogadują się bez większych przeszkód.

 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : shareably.net

Reply