Ten 2-minutowy film obejrzało już 50 milionów ludzi na całym świecie! Sprawdźcie, czy i Was skłoni do refleksji

We współczesnym świecie ludzie potrafią być tak zagubieni, że trzeba przypominać im o podstawowych wartościach.

XXI wiek narzucił ludziom niespotykane dotąd tempo życia, a także dał im we władanie mnóstwo urządzeń ułatwiających codzienną egzystencję. Niestety dla wielu osób niektóre ze zdobyczy techniki zamiast okazać się pomocą, stały się uzależnieniem.

Multi-funkcjonalność smartfonów sprawiła, że były skazane na sukces i obecnie telefony te znajdują się w kieszeniach milionów młodych ludzi, którzy w wielu przypadkach nie wyobrażają już sobie bez nich życia. Socjologowie uważają, że dominacja smartfonów w codziennym życiu człowieka, będzie jednym z najpoważniejszych problemów obecnego stulecia.

Uzależnienie od elektroniki, głównie telefonów i mediów społecznościowych, doprowadza do powolnego rozpadu wielu społeczeństw. Rozluźniają się więzi narodowe i indywidualne przyjaźnie, ponieważ ludzie nie potrafią już budować relacji w osobistym kontakcie i wolą komunikować się w świecie wirtualnym.

Smarfony kradną ludziom życie, ponieważ odciągają ich od prawdziwej przyjemności, jaką jest radość osobistego obcowania z drugim człowiekiem. Nawet widząc się w cztery oczy, młodzi ludzie często uciekają do sieci i siedząc przy jednym stole, potrafią komunikować się na messengerze!

Siedzenie z głową w smartfonie czyni życie smutnym, ale samemu będąc uzależnionym od telefonu, trudno to dostrzec. Dlatego by uświadomić ludziom, jakim poważnym problemem jest wszechobecność elektroniki, nakręcono 2-minutowy spot, w którym każdy odnajdzie sytuację, z którą spotkał się osobiście.

Nie pozwólcie, by telefon i Facebook odebrały Wam radość życia w realu! 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : digitalsynopsis.com

Reply