Z oceanu wyłowiono zmutowane rekiny. Gdy podjęto się zbadania tej sprawy, odkryto zdumiewające fakty!

Każda akcja powoduje reakcję, dlatego człowiek powinien postępować rozsądnie, by trwale nie zniszczyć otaczającej go przyrody.

Ludzie od wieków czynią sobie Ziemię poddaną, zmieniając tym samym jej kształt. Najczęściej dyskutowanym negatywnym efektem działalności człowieka jest efekt cieplarniany, ale niestety nie jest to jedyny problem, jaki człowiek spowodował w otaczającym go środowisku, ponieważ przyczynił się też do wyginięcia wielu gatunków zwierząt lub doprowadził do zaburzeń w ich naturalnym rozrodzie.

shark-with-two-heads-p

W ostaniach latach uwagę środowiska naukowego, związanego z badaniem fauny naszej planety, zwróciły problemy zwierząt morskich. Zainteresowanie to spowodowane było wyłowieniem ryb, a konkretnie rekinów, które posiadały aż dwie głowy, co do tej pory się nie zdarzało.

Biolodzy zaczęli więc szukać odpowiedzi na pytanie, co doprowadza do narodzin osobników z podwójnymi łbami. Niestety tropy tego śledztwa prowadzą do człowieka i jego nierozsądnego zachowania względem środowiska morskiego.

Na kolejnych stronach przeczytacie więcej o wyłowionych rekinach z podwójnymi głowami oraz dowiecie się, czym człowiek niszczy życie w morzach i oceanach. 

shark-with-two-heads-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curioctopus.it, news.nationalgeographic.com, youtube.com

Reply