Lubisz rośliny, ale nie masz czasu ich pielęgnować? Oto kwiaty, które będą rosły nawet w ciemnym kącie

Większość z nas lubi kwiaty na parapetach i w różnych miejscach w domu. Pięknie zdobią dom, oczyszczają powietrze i sprawiają, że wnętrza wyglądają przyjemniej. Wydaje nam się, że każda roślina potrzebuje dużo światła, ale nie jest to prawdą. Są rośliny, które wręcz wolą zacieniony kąt i dlatego świetnie sprawdzą się w słabo oświetlonych pomieszczeniach.

Zatem jeśli masz takie miejsce w domu, chciałbyś ozdobić biurko w pracy itp., sprawdź listę roślin, które z pewnością sprawdzą się i bez większych wymagań będą pięknie rosły w z pozoru niesprzyjających warunkach.


rozliny

1. Kalatea

Lubi zaciemnione przestrzenie, bez bezpośredniego kontaktu ze słońcem, odwdzięczy się nam pięknymi i zielonymi liśćmi.

1


2. Difenbachia

Roślina pięknie wygląda wiosną i latem, kiedy wypuszcza drobne listki.  Bardzo dobrze sprawdzi się w biurze.

2


3. Zielistka Sternberga

Ta popularna roślina jest bardzo łatwa w pielęgnacji, nie potrzebuje światła nawet dłuższy czas i doskonale oczyszcza powietrze.

4


4. Soleirolia rozesłana

Ta roślina zwana jest też „chłopięcą główką” i ślicznie wygląda w glinianych doniczkach. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to fakt, żeby mieć pod ręką spryskiwacz i często ją zraszać.

5


5. Paproć

Lubi ciemne pomieszczanie, ale nie toleruje suchego powietrza. Jeśli chcesz, by pięknie rosła, spryskuj ją wodą i postaw w kącie.

6

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply