Słonik, który stracił matkę, codziennie przytula się do strusia! Ta międzygatunkowa przyjaźń podbiła internet

Wiele osób twierdzi, że zwierzęta nie mają uczuć, jednak to zupełnie nie prawda.

Zwierzęta kochają bardzo mocno, niekiedy mocniej niż ludzie. Są przy tym wierne, oddane, współczujące i życzliwe. Każdy, kto ma w domu psa, może to potwierdzić. Oczywiście nie można powiedzieć tego o wszystkich gatunkach i o każdym zwierzęciu. Istnieją też okazy bardzo dzikie, do których lepiej się nie zbliżać.

Mały słonik miał zaledwie miesiąc, gdy wpadł do głębokiej studni. Rodzina słoni nie była w stanie wyciągnąć malucha. Opuściła to miejsce, skazując go na pewną śmierć. Pewnie słonik umarłby w dole, gdyby nie pomoc pracownika organizacji Wildlife Trust, która zajmuje się ratowaniem zwierząt. Davida Shelldrick zabrał małego słonia do schroniska dla zwierząt w Kenii, gdzie nadano mu imię Jotto.

Tego samego dnia do schroniska trafił również struś o imieniu Pea. Między zwierzakami wywiązała się nić porozumienia. Mimo różnicy gatunkowej stali się wiernymi przyjaciółmi. Oba zwierzaki połączyło podobieństwo losów i niemal natychmiast się zaprzyjaźnili. Prawie nigdy się nie rozstają i uwielbiają się przytulać. Szczególnie wylewny jest mały słonik, który całkiem niedawno stracił matkę i który potrzebuje jeszcze sporo czułości.

Gdy zwierzęta będą większe i silniejsze zostaną wypuszczone na wolność i staną się częścią dzikiej przyrody. Ciekawe czy będą za sobą tęsknić?

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply