Student Cambridge w skandaliczny sposób znęcał się nad bezdomnym. Jego zachowanie zbulwersowało nie tylko profesorów, ale i całą studencką brać

Młodzi ludzie wychowani w konsumpcyjnym świecie, są coraz mniej wrażliwi na krzywdę innych.

Kiedyś możliwość studiowania była wielkim prestiżem, a uczelnie nie tylko przekazywały wiedzę, ale także dbały o rozwój społeczny i moralny swoich wychowanków. Profesorowie propagowali szlachetne wartości i wymagali od żaków godnej postawy. Niestety dzisiaj bycie studentem nie obliguje do takich rzeczy.

Uniwersytet Cambridge został założony w 1209 roku i jest drugim po Oksfordzie najstarszym uniwersytetem w Wielkiej Brytanii. Do dziś należy do czołówki najlepszych uczeni wyższych na świecie, a studia na nim stanowią marzenie tysięcy młodych i ambitnych licealistów. Jego wysoką pozycję potwierdza fakt, że ponad dziewięćdziesięciu jego absolwentów zdobyło nagrodę Nobla.

Angielskie uczelnie słyną z tego, że zwracają uwagę na dyscyplinę i wychowują dżentelmenów. Niestety pewien student z Cambridge postanowił zapomnieć o bogatej tradycji swojej uczelni i pokazać, że za nic ma tradycyjne i szlachetne wartości, dobre wychowanie i nie wie, co to szacunek do drugiego człowieka.

Jak angielski student dokuczał bezdomnemu? O jego bulwersującym zachowaniu przeczytacie na drugiej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : metro.co.uk, wikipedia.org

Reply