Ten szal pokochały gwiazdy i celebryci, ponieważ sprawia, że człowiek na zdjęciach staje się niewidoczny!

Paparazzi to dość natrętne osoby, które wszędzie śledzą sławnych ludzi, by pstryknąć im jakąś kompromitującą fotkę. Od niedawna gwiazdy i celebryci mają nową broń przeciwko namolnym fotografom: magiczny szalik Ishu.

Niezwykły szal jest dziełem młodego projektanta Saifa Siddiqui z New Delhi. Pomysł na taką część garderoby zrodził się już 6 lat temu, gdy mężczyzna robił sobie zdjęcia ze znajomymi. Jedną z fotek popsuł odblask od roweru, który prześwietlił zdjęcie i wtedy Saif pomyślał sobie, że takie prześwietlenie to doskonały sposób na to, by ukryć człowieka na zdjęciu. Postanowił więc zaprojektować coś, co sprawi, że fotografowana postać stanie się kompletnie zacieniona.


scarf-ishu-p


W celu zupełnego przyciemnienia ludzkiej postaci, projektant musiał stworzyć źródło światła, które prześwietli zdjęcie. Uszył więc chustę ze specjalnej tkaniny, wzmocnionej nanocząsteczkami w formie kulistych kryształów, które odbijają blask lampy błyskowej aparatu fotograficznego. Prace nad szalem trwały aż do 2015 roku.

Mając taki szal już nie trzeba uciekać przed niechcianymi zdjęciami

scarf-ishu-1


W rezultacie szal Ishu bardzo dobrze odbija światło, czyniąc człowieka na zdjęciu niewidocznym. Taka husta to świetne rozwiązanie nie tylko dla sław uciekających przed paparazzi, ale też dla wszystkich osób, które nie lubią być fotografowane. Saif Siddiqui twierdzi, że problem ochrony prywatności cały czas przyświecał mu przy realizacji pomysłu na szalik.

Projektant połączył funkcjonalność z dobrym stylem, ponieważ bardzo ceni sobie elegancję

Ile kosztuje taki szaliczek? Informacje o cenie znajdziecie na kolejnej stronie artykułu. 

scarf-ishu-9

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply