Gdy mówimy piramidy to myślimy Egipt, ale te budowle starożytności odkryto także we Włoszech. Jaką tajemnice skrywają?

Historia ludzkości kryje w sobie wiele tajemnic. Choć naukowcy i archeolodzy dość dokładnie opisują życie przed wiekami, to spuścizna starożytności wciąż jest dla nas niezrozumiała. 

Jedną z największych zagadek przeszłości są piramidy. Wokół tych budowli istnieje wiele kontrowersji, ponieważ współcześnie z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn, nie jesteśmy w stanie ich zbudować, a zrobili to Egipcjanie w Gizie siłą własnych rąk, przed wynalezieniem koła w zaledwie 20 lat (tak przynajmniej twierdzą egiptolodzy). Choć Piramida Cheopsa jest najsłynniejszą na świecie, to nie jest to jedyna taka konstrukcja, gdyż jest ich o wiele więcej niż ktokolwiek przypuszczał…


mysterious-pyramid-p


Piramidy kojarzą się z Afryką, Ameryką Południową czy Meksykiem, ale warto wiedzieć, że znajdują się też w Europie. W 2001 roku odkryto kompleks piramid we Włoszech w miejscowości Montevecchia, leżącej w Lombardii na północy kraju. Wiele osób może dziwić fakt, że piramid aż do XXI wieku nie zauważono, ale starożytne budowle porosła roślinność, dlatego z poziomu ziemi przypominają zwykłe wzgórza.

Na pierwszy rzut oka trudno dopatrzeć się na tym zdjęciu piramid

mysterious-pyramid-1


Włoskie piramidy odkrył zupełnym przypadkiem architekt Vincenzo Gregorio podczas przelotu nad Montevecchia Regional Park. Naukowcy od razu zauważyli ich podobieństwo do piramid na płaskowyżu Giza. Są tak samo położone względem siebie i pasa Oriona na niebie, dlatego archeolodzy wskazują, że pełniły jakąś funkcję astronomiczną, ale nie wykluczają też funkcji religijnej. Także nachylenie włoskich piramid wskazuje na pokrewieństwo z tymi w Egipcie.

Budowle starożytności ukryły się pod roślinnością

Więcej o piramidach przeczytacie na kolejnej stronie. 

mysterious-pyramid-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : curioctopus.it

Reply