Ta tancerka rusza się jak kocica i ma świetne poczucie rytmu, ale i tak posypały się na nią gromy. Wszystko przez to, że tańczy w zaawansowanej ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety.

Panie będące w stanie błogosławionym, szczególnie muszą na siebie uważać, gdyż nawet niewielki wypadek czy drobny uraz, mogą stać się przyczyną tragedii. Dlatego większość kobiet, gdy dowiaduje się o ciąży, rezygnuje z wielu aktywności, by nie narażać swojego nienarodzonego dziecka.

 

Wielu lekarzy podkreśla, że ciąża to nie choroba, a brzemienne kobiety powinny zażywać dużo ruchu, o ile oczywiście pozwala im na to stan zdrowia czy zaawansowanie ciąży. Ruch ten jednak nie powinien być forsowny, dlatego trzeba w ciąży zrezygnować z wyczynowego uprawiania sportu.

Sporo kontrowersji budzi tańczenie w ciąży. Oczywiście nie chodzi tu o pląsanie do muzyki w domowym zaciszu, ale o zawodowy taniec, który wymaga od tancerzy dużej sprawności i wysiłku.

 

Pewna kobieta wzbudziła sporą sensację, gdy w sieci pojawiło się jej nagranie, jak w 35 tygodniu ciąży tańczy salsę. Taniec jest dynamiczny i pełen trudnych figur, ale kobieta radzi sobie z nim doskonale, a jej pokaźny brzuszek nie przeszkadza jej w delikatnych i zmysłowych ruchach.

Część internautów jest zachwycona aktywnością ruchową przyszłej mamy i chwali ją za to, że w ciąży nie zrezygnowała z pasji do tańca, ale są też tacy, który ostro ją skrytykowali, uznając, że bez potrzeby naraża takim tańcem zdrowie, a nawet życie dziecka. Po której stronie sporu staniecie?

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : positivno.me, youtube.com

Reply