Super autobus przyszłości został zaprezentowany szerszej publiczności! Teraz korki nie będą już problemem!

Ponoć, ktoś powiedział, że podróżujemy coraz szybciej w kosmos a coraz wolniej do pracy. Każdy bowiem lubi wygodę, wsiąść przed domem do auta i zatrzymać się przed pracą. Bez korków, szybko sprawnie. Jednak kto rusza rankiem do pracy, wie, że czeka go stanie w kolejkach i nie da się tego przeskoczyć. 

Naukowcy wciąż udoskonalają auta i pracują nad tym, by przemieszczanie się było szybkie i przyjemne. Obecnie pochwalili się autobusem, który przemieszcza się w rewolucyjny sposób – nad samochodami! Dzięki temu nie stoi w korkach, a co najważniejsze jest ogromny i może pomieścić wielu ludzi.


teb2

teb

Pojazd został nazwany Transit Elevated Bus w skrócie TEB i ma poruszać na krawędziach drogi, tak by auta mogły przejeżdżać pod nim. Całość zasilana jest energią elektryczną, a bus jednocześnie może przewozić 300 pasażerów i to w komfortowych warunkach. Czego chcieć więcej? Oszczędność energii, dobre warunki podróży. Co ważne, dostosowanie ulicy do wymagań autobusu jest nieporównywalnie tańsze nic budowa linii metra. Jeden TEB może zastąpić 40 autobusów.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : lifebuzz.com

Reply